نهایت علم elmend

موشك جدید اسپیس ایكس شبیه یك تانكر آب ۱۵۰ متر به هوا رفت!

موشك جدید اسپیس ایكس شبیه یك تانكر آب ۱۵۰ متر به هوا رفت!

به گزارش نهایت علم شركت ˮاسپیس ایكسˮ موفق شد نمونه اولیه سایز واقعی موشك ˮاستارشیپˮ(Starship) را برای نخستین بار چندین متر به هوا بفرستد.


به گزارش نهایت علم به نقل از انگجت، تقریبا یک سال بعد از آنکه آزمایش نمونه اولیه و کوچک تر موشک استارشیپ معروف به استارهاپر(Starhopper) انجام شد و این موشک سفر کوتاهی در هوا داشت، اسپیس ایکس توانست نمونه اولیه فول سایز موشک استارشیپ معروف به SN۵ را هم با موفقیت به پرواز درآورده و به زمین فرود آورد.
"این موشک که استارشیپ شماره ۵"(SN۵) نام دارد، بخش دماغه اش حذف شده و بیشتر شبیه یک تانکر آب پرنده شده است. در این پرتاب آزمایشی، "SN۵" حدود ۱۵۰ متر به هوا رفت و فرود آمد.
بنا به قول "ایلان ماسک" بنیانگذار شرکت "اسپیس ایکس"، گام های بعدی برای توسعه این موشک شامل چندین آزمایش دیگر در ارتفاع کم است تا در نهایت امکان پرواز در ارتفاعات بالا میسر گردد.
"استارشیپ" هم مانند موشک های "فالکون ۹" و "فالکون هوی"، باید صدها یا حتی هزاران آزمایش قبل از پرواز را با موفقیت پشت سر بگذارد تا از سلامت موتورهای آن بعد از احتراق اطمینان حاصل شود و هنگامی که موتورهای "رپتور" یا "مرلین" سالم به نظر برسند، موشک دستور آزاد شدن از گیره ها را می گیرد و از زمین بلند می شود.
ایلان ماسک به دنبال پرتاب آزمایشی امروز در توئیتی نوشت: رفتن به مریخ در حال گرفتن رنگ واقعیت است!
اسپیس ایکس می خواهد از موشک استارشیپ برای پرواز به سمت مریخ استفاده نماید.

1399/05/15
22:00:34
5.0 از 5
1598
تگهای خبر: توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نهایت علم