نهایت علم elmend
نماینده ویژه در دولت الكترونیك خبر داد؛

مشكلات فنی شبكه علمی حل می شود

مشكلات فنی شبكه علمی حل می شود

نهایت علم: نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الكترونیك از اتصال بخش اعظمی از دانشگاه های بزرگ كشور تا 15 شهریور به شبكه علمی آگاهی داد.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، نصرالله جهانگرد امروز در همایش ملی تبادل تجربیات دانشگاه ها در اجرای آموزش الکترونیکی در بحران کویید ۱۹ به تشریح روند پیشرفت شبکه علمی و مشکلات و چالش های آن در تکمیل شبکه پرداخت و اظهار نمود: در برنامه پنجم و ششم توسعه، پروژه شبکه علمی به وزارت ارتباطات واگذار شده است. هم اکنون تعداد کمی از دانشگاه های تهران به این شبکه متصل هستند و دانشگاه های خارج از تهران به ندرت به این شبکه متصل شده اند.
نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک با اشاره به اینکه هم اکنون نمی توان گفت این پروژه اجرایی شده و نه می توان گفت اجرا نشده است، اضافه کرد: در سال های اخیر این پروژه بین سازمان های مختلف دست به دست شد و در نهایت مجدد به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و یک شرکت خصوصی محول شد.
وی افزود: در دوره آقای جهرمی در وزارت ارتباطات، ایشان بر تکمیل این پروژه تاکید نمودند و گفتند اگر مشکلی وجود دارد، خودمان برای حل مشکل اقدام نماییم.
جهانگرد با بیان این مطلب که در همین راستا با مخابرات گفتگوها شروع شده و امیدواریم طی روزهای آینده مشکلات فنی این پروژه حل و فصل شود، اشاره کرد: انشالله تا ۱۵ شهریور بخش اعظمی از دانشگاه های بزرگ به شبکه علمی وصل شوند و تجهیزات لازم برای تکمیل آن نیز فراهم خواهد شد.
نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک با اشاره به اینکه در اجرایی کردن پروژه شبکه علمی، بحث بهره برداری حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: امیدواریم این مساله با همکاری وزارت ارتباطات، وزارت علوم و ریاست جمهوری به سرانجام برسد.


منبع:

1399/05/21
14:18:36
5.0 از 5
1518
تگهای خبر: آینده , توسعه , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم