نهایت علم elmend

ابداع سطل زباله ای كه آشغال ها را می برد!

ابداع سطل زباله ای كه آشغال ها را می برد!

نهایت علم: شركت های فعال در حوزه فناوری، سطل های زباله هوشمندی ابداع نموده اند كه می توانند زباله را به صورت خودكار بیرون ببرند و كاربر را از انجام دادن این كار بی نیاز كنند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شاید یكی از آزاردهنده ترین و كسل كننده ترین كارهای روزانه برای خیلی از افراد، بیرون بردن سطل زباله باشد.
متخصصان حوزه فناوری برای رفع این مشكل، یك سطل زباله هوشمند ابداع نموده اند كه قابلیت برنامه ریزی دارد و حتی می تواند خودرا مانند یك خودروی خودران پارك كند. این سطل زباله موسوم به "اسمارت كن"(SmartCan)، به یك اپلیكیشن متصل می شود تا كاربر بتواند آنرا برای ایستادن كنار خیابان و بازگشتن به خانه تنظیم كند.
اسمارت كن، محصول یك شركت انگلیسی موسوم به "رِزی"(Rezzi) است كه می تواند كاربران خودرا از بیرون بردن سطل زباله بی نیاز كند و به آنها امكان دهد تا سطل زباله را با استفاده از تلفن همراه خود كنترل كنند. كاربران می توانند روز و ساعت بیرون بردن سطل را در اپلیكیشن مشخص كنند تا سطل در زمان مشخص شده، به صورت خودكار زباله ها را بیرون ببرد.


"اندرو مورای"(Andrew Murray)، مدیر عامل رزی و سازنده اسمارت كن اظهار داشت: هدف ما این است تا كاربران خودرا از انجام دادن كارهای روزمره غیرضروری بی نیاز نماییم. ما هم اكنون این امكان را داریم كه روشن و خاموش كردن چراغ ها و پخش موسیقی را با كمك اینترنت اشیا و بدون دخالت فیزیكی انجام دهیم. ما می خواهیم با ارائه چنین فناوری هایی، برای پیشرفت قابل توجه خانه های هوشمند تلاش نماییم.
بنظر می رسد ایده استفاده از سطل زباله هوشمند، فقط در حومه شهرها قابل اجرا باشد برای اینكه ترافیك سنگین شهرها می تواند امكان فعالیت آزادانه را از سطل ها بگیرد.
شركت رزی در نظر دارد اسمارت كن را تا اواخر سال آینده به بازار عرضه نماید.

سطل زباله قابل اتصال به اینترنت
نوع دیگری از سطل زباله هوشمند نیز وجود دارد كه به كاربران در انجام دادن بعضی از كارهای روزانه كمك می نماید. این سطل زباله موسوم به "برونو اسمارت كن"(Bruno Smartcan)، اولین سطل زباله قابل اتصال به اینترنت است كه می تواند هم عملكرد یك سطل زباله آشپزخانه و هم عملكرد یك جاروبرقی را داشته باشد.
این سطل، به حسگرهایی در قسمت جلو مجهز است كه می تواند گرد و غبار كف آشپزخانه را تشخیص دهد و آنرا با یك جارو تمیز كند. برونو بعد از تمیز كردن گرد و خاك، با كمك قدرت مكش خود آنرا جذب می كند. بعد از پر شدن كیسه داخلی برونو، هشدارهایی به تلفن همراه كاربر ارسال می شوند تا نسبت به تخلیه آن اقدام نماید.


"جیم هاوارد"(Jim Howard) و "لوری مونتاگ"(Lori Montag)، سازندگان برونو گفتند: این سطل، بدون نیاز به دخالت فیزیكی كار می كند و در آن به صورت خودكار باز می شود. برونو می تواند كاربر خودرا از زمان بیرون بردن زباله و پر شدن كیسه آگاه كند. این سطل زباله بعد از هر بار شارژ باتری، تا ۳۰ روز كار می كند و طی این ۳۰ روز به شارژ باردیگر نیازی ندارد. كاربران می توانند از كیسه های معمولی و استاندارد در برونو استفاده كنند و نیازی به خرید كیسه های به خصوص ندارند.
سازندگان امیدوارند كه بتوانند حمایت كافی را برای پشتیبانی از محصولات خود به دست آورند.




منبع:

1398/07/10
22:29:19
5.0 از 5
4305
تگهای خبر: آینده , اینترنت , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم