نهایت علم elmend

بهبود تنفس در افراد مسن با مصرف نیترات

بهبود تنفس در افراد مسن با مصرف نیترات

به گزارش نهایت علم پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه شاید مصرف نیترات بتواند به بهبود عملكرد دیافراگم و تنفس بهتر كمك نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیاتایمز، پژوهشگران "دانشگاه فلوریدا"(UF) در بررسی جدید خود دریافتند که نیترات می تواند عملکرد دیافراگم را بهبود ببخشد. این پژوهش هم اکنون روی موش ها انجام شده است اما اگر روی انسان تکرار شود، شاید بتواند راهبردی برای کمک به پاکسازی ریه و جلوگیری از بروز عفونت در افراد مسن باشد.
پژوهش های پیشین نشان داده اند که نیترات می تواند با بهبود کاربرد کلسیم در عضلات، به کارآیی بهتر آنها کمک نماید. یافته های این پژوهش جدید هم اکنون و در شرایط شیوع کووید- ۱۹ از اهمیت بالایی برخوردار می باشند چونکه دیافراگم، اندام مهمی است که در تنفس و سرفه نقش دارد. باید توجه داشت که سرفه کردن هم نقس مهمی در پاکسازی ریه ها دارد.
پژوهشگران در آزمایش های خود دریافتند که مصرف نیترات، عملکرد انقباضی دیافراگم را در موش های پیر بالا می برد.
نیترات به سادگی در دسترس انسان ها قرار دارد و می توان تحت نظارت مناسب از آن بهره برد تا اختلال عملکرد عضلات تنفسی را که به تنگی نفس در افراد مسن منجر می شود، بهبود ببخشد.
پژوهشگران به مدت ۱۴ روز، نیترات سدیم را به همراه آب شرب به موش های پیر دادند. گروه دوم موش ها فقط آب معمولی را دریافت نمودند. عملکرد انقباضی عضله دیافراگم را نمی توان به صورت مستقیم در انسان ها یا حیوانات زنده بررسی کرد؛ در نتیجه پژوهشگران، عملکرد دیافراگم را تحت شرایط خاصی مورد بررسی قرار دادند.
محدودیت اصلی پژوهش این بود که دیافراگم موش و انسان، درصد متفاوتی از سلول های عضلانی سریع و کند را دارند. دیافراگم موش، سلول های عضلانی سریع را به میزان ۹۰ درصد در خود جای داده اما این سلول ها در دیافراگم انسان بسته به چند عامل همچون سن و جنسیت، ۲۵ تا ۵۰ درصد را شامل می شود.
به نظر می رسد که مصرف نیترات، تأثیر بیشتری بر عملکرد انقباضی سلول های عضلانی سریع داشته باشد.
"لئوناردو فریرا"(Leonardo Ferreira)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های این پژوهش، به خصوص در شرایط همه گیری کووید- ۱۹ کارآمد خواهند بود. اگر این نتایج روی انسان هم تکرار شوند، مصرف نیترات می تواند اختلال عملکرد عضلاتی که در تنفس نقش دارند، بهبود ببخشد.
این پژوهش، در مجله "The Journal of Physiology" به چاپ رسید.1399/05/28
10:04:14
5.0 از 5
1597
تگهای خبر: آمریكا , پژوهشگر , چاپ , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نهایت علم