نهایت علم elmend

سگ های رباتیك در نیروی هوایی آمریكا

سگ های رباتیك در نیروی هوایی آمریكا

نیروی هوایی آمریكا طی یك عملیات آزمایشی، سگ های رباتیك را به منظور محافظت به كار گرفته است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، نیروی هوایی آمریکا طی یک آزمایش، سگ های رباتیک را به کار گرفته است تا با کمک آنها از فضای پیرامون خود محافظت کند.
این سگ های رباتیک معروف به "Vision 60"، ساخت شرکت "گوست رباتیکز"(Ghost Robotics) هستند و طوری طراحی شده اند که می توانند امکان اجرای مأموریت های بررسی، نظارت و یا نقشه برداری را از راه دور فراهم نمایند.


در وبسایت گوست رباتیکز آمده است: شرکای راهبردی می توانند با انتخاب سنسور و اندازه ربات، چاره ای برای ساخت "وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین"(UGV) فراهم نمایند تا برای کاربردهای خاص، مناسب باشند.


این پروژه، با هدف آزمایش سیستم پیچیده نیروی هوایی آمریکا صورت گرفت که برای به اشتراک گذاری اطلاعات در زمان واقعی ابداع شده است و "ABMS" نام دارد.
"ویل روپر"(Will Roper)، از اعضای بخش فناوری و لجستیک نیروی هوایی آمریکا اظهار داشت: میادین جنگی آینده، با اشباع اطلاعات مشخص خواهند شد. یکی از اهداف این آزمایش، عرضه مجموعه ای از اطلاعات به شرکت کنندگان است که به آنچه در یک عملیات واقعی می بینند، شباهت دارد.
این سگ های چهارپا، تنها بخش کوچکی از پروژه ABMS هستند و نیروی هوایی آمریکا، ۳/۳ میلیارد دلار بودجه برای پنج سال دریافت کرده است تا یک سیستم مدیریت جنگ عرضه نماید.
منبع:

1399/06/20
11:29:12
5.0 از 5
1880
تگهای خبر: آمریكا , آینده , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
نهایت علم