نهایت علم elmend

پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ رفت و برگشت خواهد بود

پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ رفت و برگشت خواهد بود

شركت فضایی خصوصی ˮاسپیس ایكسˮ(SpaceX) اعلام نمود پرواز بعدی نمونه اولیه موشك استارشیپ(Starship) موسوم به SN8 كه نخستین استارشیپ دارای دماغه است، یك پرواز رفت و برگشت 60 هزار فوتی خواهد بود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بنظر می رسد کار شرکت اسپیس ایکس با پروازهای آزمایشی کوتاه استارشیپ تقریباً تمام شده است و "ایلان ماسک" رئیس این شرکت اخیرا اعلام نموده است که کار ساخت نمونه اولیه جدید استارشیپ موسوم به SN۸ باید تا حدود یک هفته دیگر به اتمام برسد و نخستین پرواز با ارتفاع زیاد را انجام خواهد داد.
"اسپیس ایکس" بعد از آزمایش های ایستا و احتراق موتورها، مبادرت به انجام یک پرواز رفت و برگشت ۶۰ هزار فوتی(۱۸ هزار و ۲۸۸ متری) خواهدنمود. بدین سبب موشک SN۸ تا ارتفاع ۱۸ کیلومتری سطح زمین پرواز خواهدنمود و سپس باز خواهد گشت و روی زمین فرود خواهد آمد.
"ماسک" اظهار داشت: این نمونه اولیه برای نخستین بار دارای دو باله و دماغه خواهد بود. نمونه های اولیه قبلی مانند SN۵ و SN۶ بجای دماغه دارای وزنی مشابه با آن در بالای خود بودند و هیچ باله ای نداشتند برای هدایت و جهت دهی پرواز نداشتند.
دقیقا معین نیست که نمونه اولیه SN۸ چه زمانی نخستین پرواز خودرا انجام خواهد داد و ممکنست بسته به موفقیت آزمایش های زمینی مدتی طول بکشد. اسپیس ایکس برای نخستین بار در اوایل ماه فوریه اجازه انجام پرواز در ارتفاع زیاد را درخواست نمود.
این پرواز هر زمانی که اتفاق بیفتد، یک نقطه عطف مهم برای اسپیس ایکس شمرده می شود. موشک استارشیپ حالا که کپسول "کرو دراگون"(Crew Dragon) موفقیت آمیز عمل کرده است، کلید موفقیت این شرکت در آینده است.
در صورتیکه این پرواز ۱۸ کیلومتری هنوز خیلی با رسیدن به مرز فضا که در ۱۰۰ کیلومتری سطح زمین واقع است، فاصله دارد، اما رسیدن به چنین ارتفاعی نشان میدهد که استارشیپ برای چیزی بیش از پرش های کوتاه آماده شده است. این همین طور نشان دهنده یکی از آخرین مراحل مهم پیش از رسیدن استارشیپ به مدار زمین است تا در نهایت، آرزوهای "ماسک" و "اسپیس ایکس" را در مورد گردشگری فضایی و سفرهای بین سیاره ای محقق کند.1399/06/24
13:41:20
5.0 از 5
1626
تگهای خبر: آینده , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم