نهایت علم elmend
براساس اعلام مقامات چینی؛

چینی ها 11 واكسن كرونا می سازند

چینی ها 11 واكسن كرونا می سازند

مقامات چینی می گویند نهادها و مؤسسات مختلف تحقیقاتی در این كشور در مجموع در حال آزمایش و بررسی ۱۱ واكسن كرونای مختلف هستند كه ۴ واكسن وارد مرحله سوم تست شده اند.به گزارش نهایت علم به نقل از سی جی تی ان، به قول وانگ ژیگانگ وزیر علوم و فناوری چین، این کشور در حال انجام اقدامات گسترده ای به منظور مهار شیوع گسترده ویروس کرونا است و با عنایت به این که فعلاً هیچ دارویی نمی تواند به صورت کامل و مؤثر کرونا را مهار کند، تولید واکسن کرونا با حداکثر سرعت ممکن کاملاً لزوم دارد.
وی تصریح کرده که چین از ۵ مسیر علمی و فنی موازی در کوشش برای تولید واکسن کرونا است و نتیجه این تلاش ها تولید نمونه های اولیه ۱۱ واکسن بوده که چهار تای آنها وارد مرحله آزمایش کلینیکی و بالینی شده اند. ازاین رو از ۸ واکسنی که در کل جهان وارد این مرحله شده اند چهار واکسن یا ۵۰ درصد آنها چینی هستند.
چهار واکسن دیگر به ترتیب در انگلیس، روسیه، بلژیک و آمریکا در دست تولید هستند. از میان چهار واکسن چینی که در مرحله آزمایش های بالینی هستند یکی که به صورت مشترک توسط شرکت CanSino Biologics و دکتر چین وی متخصص مشهور بیماری های عفونی در حال تولید است نسبت به سه واکسن دیگر پیشرفت و دستاوردهای محسوس تری داشته است. چین امیدوار است که شهروندان این کشور بتوانند از اواسط یا اواخر پاییز حداقل به یکی از این واکسن ها برای تزریق دسترسی یابند.
بررسی ها نشان داده است هر یک از این واکسن ها باید حداقل دو بار تزریق شوند و تولید آنتی بادی ویروس کرونا بین دو تا چهار هفته بعد از تزریق واکسن های مورد اشاره در بدن انسان شروع می شود. تزریق واکسن های مذکور بین یک تا سه سال در مقابل ویروس کرونا مصونیت بوجود می آورد. واکسن های مذکور در مقابل انواع ویروس کرونا مصونیت ایجاد می کنند.


منبع:

1399/06/29
14:54:53
5.0 از 5
1578
تگهای خبر: آمریكا , تحقیقات , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم