نهایت علم elmend
در رویداد صنایع خلاق فضایی صورت می گیرد؛

پشتیبانی از ایده های گردشگری فضاپایه با همكاری معاونت علمی

پشتیبانی از ایده های گردشگری فضاپایه با همكاری معاونت علمی

نهایت علم: رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارك ها و گردشگاه های فضاپایه با هدف انتخاب 3 ایده برتر برای تاسیس شركت خلاق، شروع به كار كرد.به گزارش نهایت علم به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارك ها و گردشگاه های فضاپایه با همكاری پژوهشگاه فضایی ایران، سازمان فضایی ایران و دانشگاه صنعتی شریف برای طرح ایده های نو در سوژه رویداد در پژوهشگاه فضایی ایران شروع به كار كرد.
این رویداد كه به مدت دو روز برگزار می گردد بر طبق قراردادی است كه بین پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه صنعتی شریف درباب پارك های فضاپایه به اجرا درآمده و هدف آن ترویج علم و فناوری فضایی در جامعه متناسب با ارزش های اسلامی و ایرانی است.
در این رویداد، ۵۵ ایده در چارچوب ۴۴ گروه عرضه شده، ۳ نفر برتر بعنوان تیم های برتر انتخاب می شوند و جوایزی به آنان اهدا می شود. همچنین، به ۳ برگزیده از طرف معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مجوز تاسیس شركت های خلاق نیز اعطا خواهد شد.
حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم افتتاحیه این رویداد كه با حضور متخصصان و محققانی از مراكز دانشگاهی، تحقیقاتی و شركت های دانش بنیان در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، اظهار داشت: امروزه، اقتصاد فضا بعنوان یك اقتصاد نوظهور و ارزش آفرین در دنیا مطرح است و از طرف دیگر، صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیا است. در هر دو حوزه فضایی و گردشگری، كشورمان ایران دارای ظرفیت های بسیار خوبی است.
وی با اشاره به اینكه در حوزه فضایی، از نیروی انسانی خبره و كارآمدی برخورداریم. همچون در حوزه طراحی و ساخت ماهواره ها، پرتاب ماهواره و همین طور توسعه خدمات فضاپایه، قدم های بسیار خوبی برداشته ایم و از طرف دیگر، ایران به خاطر ظرفیت های گردشگری خود، جزو ۱۰ كشور نخست دنیا است، اظهار داشت: بنابراین، اگر بتوانیم فصل مشترك كاری خوبی بین این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا نماییم، می توانیم امید داشته باشیم كه اتفاقات خوبی در حوزه كارآفرینی و اشتغال زایی و بهبود رشد اقتصادی رخ دهد.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران درباب زمینه های پیوند حوزه فضا و گردشگری اظهار داشت: در كشور، زمینه برای این پیوند مناسب می باشد. وجود جذابیت های طبیعی و مواهب خدادادی در كشور مانند تپه های مریخی دامغان كه شبیه ترین جای زمین به مریخ هستند، یا دره ستارگان قشم، آسمان شب چهارمحال بختیاری كه نیازمند ایده هایی هستند تا با جذب سرمایه گذار این مكان ها را تبدیل به گردشگاه های جذاب كنند. امیدوارم ایده های خروجی از این رویداد بتوانند این امیدها را به واقعیت تبدیل كنند.


منبع:

1398/07/16
20:40:51
5.0 از 5
4107
تگهای خبر: تحقیقات , تخصصی , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم