نهایت علم elmend
هشدار سازمان ملل؛

گرمایش زمین سبب تشدید فجایع طبیعی می شود

گرمایش زمین سبب تشدید فجایع طبیعی می شود

نهایت علم: سازمان ملل متحد در گزارش جدیدی هشدار داده كه تداوم گرمایش زمین سبب تشدید بلایای طبیعی مانند سیل و توفان های سهمگین می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، بر طبق این گزارش طی سال های آینده زمین به محلی ناامن تر جهت زندگی مبدل می شود و علت اصلی این مساله گرم تر شدن دمای کره زمین، بالا آمدن آب دریاها و اقیانوس ها و نیز از بین رفتن تعادل فصلی و تشدید گرما و سرما بر روی کره زمین است که می تواند حیات بشر را بطور جدی به چالش بکشد.
بر اساس بررسی سازمان ملل، موارد وقوع سوانح و بلایای طبیعی در دو دهه اخیر در مقایسه با سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ دو برابر شده است. شاخص سهمگین بودن بلایای طبیعی در این گزارش کشته شدن ۱۰ نفر یا بیشتر، لطمه دیدن ۱۰۰ نفر یا بیشتر و درخواست کمک بین المللی از طرف کشور لطمه دیده بوده است.
در دو دهه اخیر ۷۳۸۴ بلای طبیعی در دنیا با فاکتورهای فوق الذکر ثبت شده که جان ۱.۲۳ میلیون نفر را گرفته و بر زندگی ۴.۲ میلیارد نفر تأثیر منفی گذاشته است. این فجایع در سطح جهان ۲.۹۷ تریلیون دلار خسارت ایجاد کرده است.
در مقام مقایسه از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ تنها ۴۲۱۲ بلای طبیعی رخ داده که تنها سبب مرگ ۱.۱۹ میلیون نفر شده، بر روی زندگی ۳.۲۵ میلیارد نفر تأثیر منفی گذاشته و ۱.۶۳ تریلیون دلار خسارت اقتصادی به وجود آورده است.
در این گزارش هشدار داده شده که اگر برای جلوگیری از گرمایش زمین تمهیدات اساسی اندیشیده نشود، این مشکلات در سال های آینده تشدید خواهد شد.


منبع:

1399/07/23
13:28:37
5.0 از 5
1119
تگهای خبر: آینده , بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم