نهایت علم elmend

ناسا زمان و جزئیات مأموریت كرو-۱ را اعلام نمود

ناسا زمان و جزئیات مأموریت كرو-۱ را اعلام نمود

به گزارش نهایت علم بنابر برنامه ریزی ها مقرر است مأموریت سرنشین دار ˮكرو-۱ˮ ۱۴ نوامبر سالجاری صورت گیرد. طی این مأموریت چهار فضانورد سوار بر موشك ˮفالكون ۹ˮ شركت ˮاسپیس ایكسˮ به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بعد از بارها تعویق بالاخره ناسا روز و ساعت دقیق مأموریت کرو-۱ را اعلام نمود. این مأموریت به دنبال پرواز آزمایشی موفقیت آمیز "Demo-۲" صورت خواهد گرفت که طی آن دو فضانورد به نام "باب بهنکن" و "داگ هارلی" به ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) رفتند.
"بهنکن" و "هارلی" بعد از دو ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی در ماه آگوست ۲۰۲۰ به زمین بازگشتند. این پرواز نخستین پرواز سرنشین دار "کرو دراگون" بود که پس از هشت ژوئیه ۲۰۱۱ یک فضانورد را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی برد.
طی این مأموریت جدید فضانوردان ناسا به نامهای "مایکل هاپکینز"(Michael Hopkins)، "ویکتور گلاور" (Victor Glover) و "شانون واکر"(Shannon Walker) و سوئیچی ناگوچی(Soichi Noguchi) فضانورد ژاپنی برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد. آنها ۱۴ نوامبر ساعت ۱۹: ۴۹ به وقت منطقه زمانی شرقی(۴: ۱۹ صبح به وقت تهران) از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک خواهند کرد.
این فضانوردان که طی این مأموریت معروف به اکسپدیشن ۶۴/۶۵ به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت حدود شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی خواهند ماند و سپس در ماه مه ۲۰۲۱ به زمین باز خواهند گشت.
تابحال چندین بار این مأموریت به تعویق افتاده است اما اگر همه چیز طبق برنامه ها پیش رود این مأموریت ۱۴ نوامبر در ساعت ذکر شده صورت خواهد گرفت. ناسا پرتاب این مأموریت را به صورت زنده از تلویزیون خود پخش خواهد نمود.1399/08/14
20:32:49
5.0 از 5
1427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم