نهایت علم elmend
حاكمیت سایبری خارج از كشور-۷

چین برای حفاظت از اطلاعات شهروندان قوانین جدید تصویب كرد

چین برای حفاظت از اطلاعات شهروندان قوانین جدید تصویب كرد

نهایت علم: چین بمنظور حفاظت از اطلاعات شهروندان خود پیش نویس قانونی جدید را منتشر نموده است. همین طور این كشور برای محافظت از كودكان در فضای آنلاین قوانین موجود را اصلاح می كند.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، پروسه تصویب قانون حفاظت از اطلاعات شخصی در چین از اواسط اکتبر آغاز و در همین راستا پیش نویس آن جهت بررسی عمومی انتشار یافته است.
این قانون بعد از تصویب تأثیراتی گسترده بر حفاظت از اطلاعات شخصی افراد و کسب وکارها در فضای سایبری دارد. همین طور شرکت های فناوری نیز باید خودرا با آن همخوان کنند.
این پیش نویس روی وجوه کلیدی حفاظت از اطلاعات شخصی افراد تمرکز می کند و ملزومات سختگیرانه تری را برای پردازش اطلاعات کاربران و انتقال دیتای حساس به خارج از مرزهای چین در نظر گرفته است.
همچنین پیش نویس این قانون برای محافظت کامل از اطلاعات شخصی افراد داخل چین در خارج از مرزهای کشور نیز تأثیرگذار است. طبق قانون مذکور افراد خاطی با جریمه ای تاسقف ۵۰ میلیون یوان یا ۵ درصد درآمد سال قبل خود روبرو خواهند شد.
محافظت کودکان در فضای آنلاین
در کنار آنچه گفته شد، در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۰، قانون پشتیبانی از کودکان زیر سن قانونی اصلاح گردید تا مقررات مربوط به حفاظت از کودکان در فضای اینترنت به آن اضافه شود.
قانون اصلاح شده، محصولات یا خدمات آنلاین اعتیادآور را منع می کند. این امر ارائه دهندگان خدمات آنلاین (مانند ارائه دهندگان بازی آنلاین و پخش زنده آنلاین) را ملزم می کند توابعی مانند مدیریت زمان را در نظر بگیرند و محدودیت هایی جهت استفاده کودکان از محصولاتشان در نظر بگیرند.
در کل قوانین اصلاح شده تهیه کنندگان خدمات آنلاین را ملزم می کند تا در صورت نقض قوانین کودکان، آنرا گزارش دهند.


منبع:

1399/09/06
19:13:45
5.0 از 5
1147
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم