نهایت علم elmend

سنگاپور نخستین كشور فروشنده گوشت آزمایشگاهی در جهان شد

سنگاپور نخستین كشور فروشنده گوشت آزمایشگاهی در جهان شد

به گزارش نهایت علم سنگاپور به نخستین کشور در جهان تبدیل شد که فروش گوشت کشت شده در آزمایشگاه را تصویب می کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، روز گذشته آژانس دولتی غذای سنگاپور به شرکتی معروف به "Eat Just" که یک استارتاپ آمریکایی است که بیشتر به علت تخم مرغ های گیاهی خود شهرت دارد، اجازه فروش گوشت مرغ کشت شده در آزمایشگاه خویش را صادر کرد. این شرکت اعلام نمود که عرضه این گوشت محدود خواهد بود و فعلا تنها یک رستوران این ناگت ها را می فروشد. با این وجود، این شرکت می خواهد با افزایش ظرفیت تولید خود، در نهایت گوشت آزمایشگاهی خویش را به صورت مستقیم به مصرف کنندگان بفروشد.
این گوشت آزمایشگاهی با جایگزین های گیاهی که از شرکت هایی مانند "Impossible Foods" و "Beyond Meat" دیده ایم، متفاوت می باشد. در این مورد، گوشت آزمایشگاهی واقعی است، چون که با برداشتن سلول های بنیادی از ماهیچه یا بافت چربی یک حیوان و قرار دادن آن در محیط آزمایشگاهی که از رشد آنها پشتیبانی می کند، ایجاد می شود.
"جاش تتریک" مدیرعامل این شرکت، این فرایند را با عمل آوردن ماءالشعیر مقایسه می کند و می گوید که خوردن مرغ حاصل از این فرایند، هم بی خطر است و هم شامل مقدار زیادی پروتئین و یک ترکیب متنوع اسید آمینه است.
علاوه بر این، یک مزیت عمده در فرایند تولید "Eat Just" این است که هیچ آنتی بیوتیکی ندارد. وقتی صحبت از سلامتی انسان می شود، درمی یابیم که استفاده بیش از اندازه از آنتی بیوتیک ها در صنایع دام و طیور در حال تبدیل شدن به شکلی بمب ساعتی برای بشر است.
این استارتاپ آمریکایی تقریباً دو سال برای دریافت این مجوز کوشیده است. این شرکت بعنوان بخشی از فرایند صدور مجوز باید نشان می داد که می تواند مرغ کشت شده در آزمایشگاه را به صورت مداوم تولید نماید.
اقدام سنگاپور برای مجوز دادن به این شرکت می تواند سایر کشورها را به پیروی از این امر ترغیب کند، اما تصویب قانونی این کار در ایالات متحده و سایر کشورها احتمالاً سال ها طول بکشد، چون که بخصوص در ایالات متحده، گروه های لابی قدرتمندی وجود دارد که از منافع دامداری ها و مزارع پرورش طیور پشتیبانی می کنند و با گوشت آزمایشگاهی مخالف خواهند بود.1399/09/14
12:10:29
5.0 از 5
1157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نهایت علم