نهایت علم elmend
حاكمیت سایبری خارج از كشور-۲۱

روسیه به دنبال مقابله با محتوای غیرقانونی شبكه های اجتماعی

روسیه به دنبال مقابله با محتوای غیرقانونی شبكه های اجتماعی

نهایت علم: نمایندگان پارلمان روسیه طرحی را پیشنهاد داده اند که به سبب آن شبکه های اجتماعی فعال در این کشور باید بطور مستقل محتوای غیرقانونی و توهین آمیز را شناسایی و بلوکه کنند.به گزارش نهایت علم به نقل از راشیاتودی، تشخیص غیرقانونی یا توهین آمیز بودن محتوای انتشار یافته در شبکه های اجتماعی مورد استفاده در روسیه برمبنای قوانین این کشور صورت می گیرد.
این طرح که توسط الکساندر خینشتاین و سرگی بویارسکی از حزب حاکم روسیه متحد پیشنهاد داده شده است، شبکه های اجتماعی را ملزم می کند تا محتوای انتشار یافته در سایت های خود توسط کاربران را به دقت بررسی نمایند و همه محتوای غیرقانونی شامل هرزه نگاری کودکان، اخبار و اطلاعات مربوط به تولید و توزیع مواد مخدر یا اخبار و داده های مروج خودکشی را حذف نمایند.
طرح جدید که اصلاحیه ای برای تکمیل قانون شبکه های اجتماعی روسیه مصوب سال ۲۰۱۷ شمرده می شود، شبکه های اجتماعی را موظف می کند تا محتوای حاوی توهین به مسئولان سیاسی روس، قانون اساسی یا نمادهای رسمی کشور روسیه را حذف نمایند. همین طور محتوای حاوی دعوت به اعتراض های غیرقانونی و شورش نیز باید به سرعت حذف شود.
در صورت تصویب این طرح لیستی از شبکه های اجتماعی دارای بیش از ۵۰۰ هزار کاربر روزانه در روسیه تهیه خواهد شد که برای تداوم فعالیت در روسیه موظف به کنترل محتوای ارسالی کاربران هستند.
در صورت اهمال دراین زمینه، امکان برخورد جدی تر با شبکه های اجتماعی متخلف وجود دارد.


منبع:

1399/10/07
12:04:40
5.0 از 5
1112
تگهای خبر: تولید , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم