نهایت علم elmend

آمادگی كاوشگر ناسا برای بازدید از ماه

آمادگی كاوشگر ناسا برای بازدید از ماه

نهایت علم: یک ربات ماه­نورد که به اندازه یک جعبه کفش است و به ˮکاوشگر مکعبیˮ معروف است، بیش از 150 آزمایش حرکتی را برای آمادگی بمنظور بازدید از ماه انجام می­ دهد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران مرکز فضایی "کندی" ناسا در فلوریدا در حال آزمایش بعضی از فناوری ­های بسیار جذاب و جدید هستند که به زودی در ماه مستقر خواهد شد. این کاوشگر رباتیک موسوم به "CubeRover" به مدلول "کاوشگر مکعبی" دارای چهار چرخ است و بیش از ۱۵۰ آزمایش حرکتی را در محیط­ هایی که شبیه به سطح ماه هستند، پشت سر می­ گذارد.
این ربات، اختراع شرکت فناوری نجوم "پیتسبورگ" با همکاری تیم "Kennedy’s Swamp Works" است. این تیم­ ها همین طور در حال بررسی توانایی مانور این ربات و نحوه عملکرد سنسور، موتور و سیستم­ های قدرت آن در یک محیط شبیه به ماه هستند.
"مایک پروونزو" از "پیتسبورگ" می گوید: این ربات­ ها سبک هستند و تنها حدود ۹ پوند(چهار کیلوگرم) وزن دارند و هزینه­ های استقرار و توسعه آنها نسبتاً پایین است. این فناوری بطور شایان توجهی هزینه پرواز فضایی را کاهش می­ دهد و "کاوشگرهای مکعبی" را به بسترهایی عالی برای مأموریت­ های نمایش فناوری تبدیل می­ کند.
"کاوشگر مکعبی" ناسا بیش از ۱۵۰ آزمایش تحرک را برای بازدید از ماه انجام می­ دهد.
محققان بیش از ۱۰ سال است که روی این کاوشگر کار می­ کنند. ربات­ هایی به اندازه جعبه کفش که به زودی نشان می­ دهند که چگونه می­ توان از یک منبع تغذیه متمرکز در یک محیط سنگی شارژ شد، ابزار خودرا ترمیم کرد و یک شبکه زیرساخت ارتباطی محلی ایجاد کرد.


"جیم مانتوانی" مسئول پروژه "CubeRover" در مرکز "کندی" اظهار داشت: ارائه پشتیبانی لجستیکی برای آزمایش این کاوشگر بسیار هیجان انگیز است. دیدن همکاری ناسا با مشاغل و شرکت­ های کوچک برای کمک به رشد فناوری­ های فضایی همیشه دیدنی و عالی است و من مشتاقانه منتظر دیدن کاوشگرهای تجاری روی ماه هستم.
برنامه "آرتمیس" ناسا شاهد این خواهد بود که ناسا از سال ۲۰۲۱ چندین آزمایش علمی و فناوری را به ماه ارسال می­ کند. ناسا همین طور با ۱۴ شرکت قرارداد منعقد کرده است تا بوسیله ابتکاری موسوم به "خدمات بار تجاری ماه"(CLPS) تحویل ربات­ ها به ماه را برای ناسا فراهم آورند.
این تحویل­ ها شامل ارسال کاوشگرهای کوچکی مانند "CubeRover" به سطح ماه است. این برنامه با این کاوشگرهای کوچک آغاز به کار می­ کند، اما کار خودرا برای ارسال محموله های بزرگ تر با ربات های بزرگ تر ادامه می دهد.
منبع:

1399/10/11
01:02:54
5.0 از 5
1186
تگهای خبر: پژوهشگر , توسعه , خدمات , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نهایت علم