نهایت علم elmend

بررسی بافت قلب در فضا

بررسی بافت قلب در فضا

نهایت علم: فضانوردانی که الان در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند آزمایشات مختلفی را در آنجا انجام می دهند. بتازگی ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از یک فضانورد در حال انجام آزمایش جدیدی منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی تصویر جدیدی از "کیت روبینز"(Kate Rubins) فضانورد ناسا و مهندس پرواز ماموریت "اکسپدیشن ۶۴" منتشر نموده است.
در تصویر جدید که پخش شده، کیت روبینز در حال انجام آزمایش جذاب دیگری است. در این تصویر کیت روبینز فضانورد ناسا نمونه های مهندسی شده بافت قلب را بمنظور نگهداری و تجزیه و تحلیل در آینده در فریزر علمی(science freezer) قرار می دهد.
این فریزر علمی که در ماژول آزمایشگاه فضایی کیبو(Kibo laboratory) قرار دارد با نام "فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۰ درجه برای ایستگاه فضایی بین المللی"(Minus Eighty-Degree Laboratory Freezer for ISS ) یا به اختصار "ملفی"(MELFI) شناخته می شود و در طول یک ماموریت نمونه های آزمایشی را در دمای بسیار سرد نگهداری می کند.
آزمایشگاه فضایی کیبو(Kibo laboratory ) قسمتی از ایستگاه فضایی بین المللی است که توسط آژانس پژوهش های هوافضای ژاپن طراحی و تولید شده است.
فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۰ درجه برای ایستگاه فضایی بین المللی یک فریزر ذخیره سازی آزمایشی ساخت اروپا در ایستگاه فضایی بین المللی است. این فریزر شامل چهار فلاسک یا دمابان مستقل است که می توانند تنظیم شود تا در دماهای مختلف کار کنند. هم اکنون دمای منفی ۸۰، منفی ۲۶ و مثبت چهار درجه سانتی گراد این فریزر در ماموریت ها در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند.
منبع:

1399/10/23
12:04:20
0.0 از 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم