نهایت علم elmend

شروع ساخت هتل فضایی دارای گرانش مصنوعی ناسا

شروع ساخت هتل فضایی دارای گرانش مصنوعی ناسا

به گزارش نهایت علم یکی از شرکتهای زیرمجموعه ناسا ساخت نخستین هتل فضایی مداری دارای جاذبه مصنوعی را شروع کرده است تا میهمانان آن از پیاده روی های فضایی لذت ببرند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اوربیتال اسمبلی"(Orbital Assembly) که یک شرکت بزرگ ساخت و ساز فضایی است، اهداف خویش را جهت راه اندازی مرحله بعدی اکتشاف انسانی در فضا اعلام نمود.
به صورت خلاصه، این شرکت که توسط پیشکسوتان ناسا اداره می شود، می خواهد با عنایت به رویدادی معروف به "مجمع اول"(First Assembly) به سرعت یک هتل فضایی قابل سکونت را در مدار نزدیک زمین سرهم بندی کرده و بسازد که آنقدر سریع می چرخد که بتواند جاذبه مصنوعی را برای مهمانان، دانشمندان، فضانوردان و غیره ایجاد نماید.
این شرکت بعنوان یک پروژه چند مرحله ای برای ساخت نخستین ایستگاه فضایی دارای جاذبه مصنوعی، حالا رسماً راه را برای سرمایه گذاران باز گذاشته است تا در این پروژه با قیمت ۰.۲۵ دلار برای هر سهم تا اول آوریل ۲۰۲۱ شریک شوند.
این سازه مشابه با مفهوم "فون براون" برای ایستگاه های فضایی است. جایی که یک زیستگاه فضایی به شکل چرخ یا دونات ایجاد می شود تا با سرعت زاویه ای آنقدر زیادی بچرخد که بتواند جاذبه مصنوعی را برای سرنشینان ایجاد نماید. هدف شرکت"اوربیتال اسمبلی" ساخت یک "ایستگاه فضایی وویجر"(VSS) به شکل حلقه با قطر ۲۰۰ متر و توانایی ایجاد جاذبه مصنوعی در سطح جاذبه ماه است.
با این وجود "جان بلینکو" مدیرعامل و رئیس "اوربیتال اسمبلی" توضیح داد که باآنکه که درب های این شرکت و این ایستگاه فضایی به روی برنامه های علمی، نظامی و سایر فعالیتهای استراتژیک باز است، اما هدف اصلی آن تسریع در فعالیتهای تجاری در فضا با آزمایش و ساخت فناوری مورد نیاز برای زیستگاه های طولانی مدت انسان در فضا است.
منبع:

1399/11/11
13:25:20
0.0 از 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم