نهایت علم elmend
تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱؛

نخستین فرودگاه جهان برای تاكسی های هوایی برقی راه اندازی می شود

نخستین فرودگاه جهان برای تاكسی های هوایی برقی راه اندازی می شود

شرکت هیوندایی از طریق اندازی نخستین فرودگاه برقی جهان برای هدایت تاکسی های هوایی اطلاع داده است. این فرودگاه در عین حال کوچک ترین فرودگاه جهان هم خواهد بود.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، این فرودگاه محلی برای نشست و برخاست تاکسی های برقی، پهپادها و دیگر پرنده های مشابه خواهد بود.
فرودگاه مورد اشاره با همکاری دولت انگلیس در این کشور تأسیس خواهد شد. هیوندایی امیدوار است فرودگاه مورد اشاره را تا پیش از آخر سال ۲۰۲۱ به بهره برداری برساند.
انگلیس می خواهد با استفاده از تاکسی های برقی پرنده هم حمل و نقل در این کشور را تسریع کند و هم از میزان آلایندگی هوا بکاهد. انتظار می رود روند آزمایش تاکسی های پرنده در این فرودگاه تا سال ۲۰۲۴ به طول بینجامد و استفاده قطعی و عمومی از آن در سال ۲۰۲۸ آغاز شود.

قرار است این فرودگاه هم برای پرواز تاکسی های پرنده و هم برای رفت و آمد پرنده ها و پهپادهای باری مورد استفاده قرار بگیرد. در عین حال با عنایت به بارش مداوم باران در انگلیس مقرر است این فرودگاه بگونه ای طراحی و ساخته شود که در شرایط جوی نامساعد هم بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.
همچنین سکوهایی بزرگ و ویژه هم برای انتظار و رفت و آمد مسافران در نظر گرفته شده است. تعدادی شاتل خودران وظیفه جابجایی مسافران و انتقال آنها از تاکسی های هوایی به سمت سکوها و بالعکس را بر عهده دارند.
قطر سکوی نشست و برخاست دایره ای پهپادها و تاکسی های پرنده ۴۰ متر خواهد بود که ۶۰ درصد کوچک تر از فضای مورد نیاز برای پرواز هلیکوپترهای معمولی است. همینطور تجهیزات شارژ باتری این تاکسی ها و پهپادها هم در نزدیکی سکوی نشست و برخاست نصب می شود. هزینه تکمیل این طرح بالغ بر ۱.۶۴ میلیون دلار برآورد شده است.


منبع:

1399/11/15
12:50:42
0.0 از 5
902
تگهای خبر: شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نهایت علم