نهایت علم elmend

در دوران كرونا قهوه بنوشید

در دوران كرونا قهوه بنوشید

خراسان رضوی اضطراب و افسردگی ناشی از همه گیری کرونا منجر به بی خوابی شبانه شده است. مردم هنوز هم تا حد زیادی با غم، عدم اطمینان و ترس روبرو هستند و این پیامد منفی خیلی از الگوی خواب آنان را تحت تأثیر قرار داده است.


به نقل از نیوز، محققان عملکرد واقعی قهوه بر روی مغز انسان را بررسی کردند تا به سوالاتی که همواره افراد در مورد تأثیر قهوه بر سلامت دارند، پاسخ دهند. نتایج این تحقیق نشان می دهد، مصرف قهوه می تواند به افرادی که خواب محدود دارند، کمک نماید.
پروفسور رناتا ریها از گروه پزشکی خواب ادینبورگ، اطلاعات جدیدی را در مورد چگونگی تعادل قهوه در اختلال شناختی کوتاه مدت ارائه نمود. وی تأثیر قهوه بر الگوی خواب را بررسی کرد و دریافت، نوشیدن قهوه در اوایل روز می تواند به افزایش میزان هوشیاری و تمرکز کمک نماید، بخصوص هنگامی که «الگوی خواب» تغییر می کند.
همینطور سفارش بر این که قهوه را باید ۶ ساعت پیش از خواب نوشید در این تحقیق تایید شده است.
نتایج تحقیق نشان داد که ۳۰۰ میلی گرم کافئین که حدودا به میزان سه فنجان قهوه در روز است می تواند به بهبود چالاکی، هوشیاری، زمان واکنش، دقت و حافظه کاری که به علت کمبود خواب با ضعف روبرو شده است، کمک نماید.
این تأثیر بخصوص برای افراد شب کار بسیار مفید می باشد، چونکه این میزان قهوه می تواند عملکرد روانی-حرکتی را بهبود بخشد. این همان تأثیر قهوه است که گروه فوریت های پزشکی مورداستفاده قرار می دهند و مشاهده عملکرد آنها یکی از مهم ترین موارد از مزایای نوشیدن قهوه است.
اما این به معنای رفع مشکلات اصلی بوجود آمده با کمبود خواب نیست. محققان تاکید می کنند که این چاره کوتاه مدت می تواند به سرعت کیفیت خواب را تحت تأثیر قرار دهد.
پروفسور رناتا ریها اظهار نمود: «تقریبا مردم جهان روزانه ۸۰ درصد کافئین مصرف می کنند که اغلب علت آن تقویت بیداری و تمرکز است. تأثیر کافئین بر بدن می تواند چندین ساعت طول بکشد و افرادی که درمی یابند نوشیدن قهوه در اواخر روز الگوی خواب آنان را مختل می کند در هنگام عصر و شب نوشیدنی های کم کافئین یا قهوه بدون کافئین مصرف کنند.»
موسسه اطلاعات علمی قهوه (ISIC) این گزارش را بانام «قهوه و خواب در زندگی روزمره» منتشر نموده است.
منبع:

1399/11/19
21:42:04
0.0 از 5
1244
تگهای خبر: علم , كیفیت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم