نهایت علم elmend

استفاده از تپه ها بعنوان باتری!

استفاده از تپه ها بعنوان باتری!

نهایت علم: یک استارتاپ انگلیسی می خواهد بوسیله یک فناوری مشابه با نیروگاه های برق آبی اما در مقیاس کوچکتر و در مقیاس در دسترس تر، از تپه ها بعنوان باتری های بزرگ استفاده نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک استارتاپ مستقر در انگلیس به نام "RheEnergise" در حال کار بر روی یک روش جدید برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر است که در آن از جاذبه تپه ها استفاده می نماید.
این مفهوم مشابه با نیروگاه های برق آبی موجود است که وقتی انرژی کم است، آب را به بالای کوه ها پمپاژ می کنند و در صورت نیاز برای تولید برق بیشتر بوسیله توربین های در حال چرخش، آنرا سرازیر می کنند.
این سیستم جدید برخلاف سدهای عظیم مورد نیاز برای نیروگاه های برق آبی می تواند در تپه های نسبتاً کوچک ساخته شود، به این معنا که تأثیر کمتری بر محیط زیست دارد و بهره گیری از آن در مناطق وسیع تری امکان پذیر است.
ضمن اینکه سیستم "RheEnergise" بجای آب، از مایعی استفاده می نماید که دو و نیم برابر چگال تر از آب است، به این معنا که می تواند انرژی مشابه با انرژی قابل تولید با آب را در یک تپه کوچک تر ذخیره کند. این مایع همین طور در لوله هایی که می توانند در زیر زمین قرار بگیرند بالا و پایین می رود تا سبب مخدوش شدن چشم اندازهای طبیعی و ضرر به محیط زیست نشود.
این سیستم همین طور می تواند برای ذخیره مقدار خاصی از انرژی تنظیم شود.
"استفان کروشر" مدیر اجرائی شرکت "RheEnergise" می گوید: همچنین که شبکه تامین انرژی در حال گذار به سمت استفاده از فناوری های تولید انرژی تجدیدپذیر است، شما همین طور به یک فناوری ذخیره سازی قابل توزیع نیاز دارید که بتوانید آنرا در محل های مختلف تاسیس کنید. سیستم ما بجای اینکه سال ها صرف ساختن آن شود، در مدت بسیار کوتاه تری قابل ساخت است و یک پروژه کوچک از آن می تواند ظرف مدت ۹ ماه ساخته شود و برای یک پروژه بزرگ ۱۵ ماه کافی خواهد بود.
این فناوری همین طور توانایی آنرا دارد که به خیلی از معادن متروکه در شمال انگلیس زندگی جدیدی متمرکز بر انرژی تجدیدپذیر بدهد، برای اینکه می تواند در تأسیسات زیرزمینی نصب شود.
تیم "RheEnergise" نقشه برداری از ۹۵۰۰ سایت در انگلیس را با تپه هایی ایده آل برای سازگاری با این فناوری انجام داده است. آنها در کوشش برای تامین پشتوانه مالی هستند و این فناوری ممکنست هنوز ماه ها با نصب در یکی از سایت هایی که مشخص شده است، فاصله داشته باشد.
منبع:

1399/11/26
15:33:22
0.0 از 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
نهایت علم