نهایت علم elmend
با حكم وزیر علوم؛

سرپرست پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری انتخاب شد

سرپرست پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری انتخاب شد

به گزارش نهایت علم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را منصوب نمود.به گزارش نهایت علم به نقل از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی «جواد محمدی» را بعنوان «سرپرست پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری» منصوب نمود.
در این حکم انتصاب آمده است؛ نظر بمراتب تعهد، تخصص و تجارب باارزش جنابعالی، به باعث این حکم به سمت «سرپرست پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک وزیست فناوری» منصوب می شوید.
انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی، وجلب همکاری استادان، مدیران وکارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمائید.
امید است با توکل به خداوند متعال، ماموریت و وظایف آن پژوهشگاه را در راه تحقق اهداف متعالی اسناد بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه علم و فناوری، نوآوری و سبک زندگی اسلامی ایرانی با نگاهی تحول گرایانه و مسأله محور در امتداد تحقق «تمدن نوین اسلامی به شرح زیر به انجام رسانید.
ایفای نقش هدایتی و حمایتی برای تمامی دانشمندان، استادان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش پژوهان رشته های در رابطه با ژنتیک و زیست فناوری
بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری جهت استفاده از ظرفیت های علمی، فناوری و نوآوری استادان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش پژوهان رشته های در رابطه با ژنتیک و زیست فناوری
سیاست گذاری و برنامه ریزی برای علم، فناوری و نوآوری در زمینه ژنتیک و زیست فناوری
انجام تحقیقات کاربردی در امتداد و دستیابی به فناوری و نوظهور در رابطه با ژنتیک و زیست فناوری
تدوین در جهت خودکفایی، پیشگامی و پیشتازی در عرصه فناوری زیستی کشور در منطقه و بین الملل در مبحث ژنتیک و زیست فناوری
تلاش در جهت تحقق دیپلماسی و مرجعیت علمی و دستیابی به افق های جدید علم، فناوری و نوآوری در زمینه های ژنتیک و زیست فناوری
طراحی و اجرای پژوهشی کلان، میان رشته ای و چند رشته ای برای رفع نیازهای کشور در زمینه ژنتیک و زیست فناوری
ارتباط، تعامل و تکامل هم افزا با انجمن ها و قطب های علمی و سایر نهادهای در رابطه با ژنتیک و زیست فناوری
تولید علم و ساماندهی دانش در زمینه های مختلف علوم زیستی در امتداد تولید دانش فنی، محصولات، خدمات تخصصی دانش بنیان و خلق ثروت از دانش
برنامه ریزی برمبنای تمامی ظرفیت های پژوهش و فناوری در امتداد ارتقا جایگاه زیست فناوری و سهم آن از درآمد ناخالص داخلی (GDP) با رویکرد اقتصاد مقاومتی دانش بنیان و علوم پایه
تمرکز زدایی و بهینه سازی فرآیندهای جاری در زمینه پژوهش و فناوری در جهت تسهیل و تسریع جریان امور
تلاش برای حفظ، ارتقا و از ذخایر ژنتیکی و زیستی
برنامه ریزی برای شناسایی، جمع آوری، نگهداری، کشت، تکثیر و حفاظت مناسب از گونه های زیستی و ذخایر ژنتیکی و در اختیار قرار دادن این منابع به مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی برای راندمان کیفی مناسب تر.
توفیق بیش از پیش جناب عالی را در پیش برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همین طور در نامه ای جداگانه از خدمات و کوشش های دکتر مصطفی مطلبی، رئیس سابق پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
دکتر جواد محمدی (۱۳۴۸) دارای دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکترای تخصصی در رشته ایمونولوژی پزشکی از دانشگاه کارولینسکا کشور سوئد، اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و از سوابق اجرائی وی می توان به مدیرکل دفتر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره نمود.


منبع:

1400/10/23
11:37:03
5.0 از 5
825
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم