نهایت علم elmend
پیش بینی كارشناسان هوش مصنوعی

نوزادان هم مجازی می شوند!

نوزادان هم مجازی می شوند!

نهایت علم: یک متخصص هوش مصنوعی ادعا می کند که نگهداری از کودکان مجازی که با شما بازی می کنند، شما را در آغوش می گیرند و حتی به شما شباهت دارند تا ۵۰ سال به امری عادی تبدیل خواهند شد و می توانند به مبارزه با افزایش جمعیت کمک کنند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این کودکان که توسط کامپیوتر ساخته شده اند تنها در دنیای دیجیتالی معروفِ "متاورس" وجود خواهند داشت و با استفاده از فناوری حقیقت مجازی مانند هدست قابل دسترسی هستند تا کاربر ارتباط مستقیم با کودک را حس کند.
به قول "کاتریونا کمپبل"(Catriona Campbell)، یکی از مسؤلان برجسته بریتانیا در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های نوظهور، بزرگ کردن آنها تقریباً هیچ هزینه ای نخواهد داشت، چونکه آنها به منابع کمی نیاز دارند.
وی در کتاب جدیدش با عنوان AI by Design: A Plan For Living With Artificial Intelligence استدلال می کند که نگرانی ها در مورد افزایش جمعیت، جامعه را به سمت استقبال از کودکان دیجیتال سوق می دهد.
او این کودکان دیجیتالی را با عنوان "نسل تاماگوچی" توصیف می کند.
"تاماگوچی" یک بازی ساده نگهداری از حیوان خانگی بود که اواخر دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ در میان جوانان غربی محبوبیت زیادی پیدا کرد.
"کمپبل" می نویسد: کودکان مجازی امکان دارد هم اکنون مانند یک جهش بزرگ به نظر برسند، اما ظرف ۵۰ سال آینده فناوری به قدری پیشرفت خواهد نمود که نوزادانی که در متاورس وجود دارند از آنهایی که در دنیای واقعی هستند متمایز نخواهند بود.
با تکامل متاورس، من آینده ای را می بینم که در آن کودکان مجازی به بخش پذیرفته شده جامعه در خیلی از کشورهای توسعه یافته تبدیل می شوند.
خانم کمپبل اعتقاد دارد که روزی مردم می توانند از دستکش هایی با فناوری پیشرفته استفاده کنند که قادر به عرضه بازخورد لمسی برای شبیه سازی احساسات فیزیکی هستند.
این دستکش ها برای افراد شرایطی فراهم می آورد که فرزندان دیجیتال خویش را در آغوش بگیرند، به آنها غذا بدهند و با آنها بازی کند، گویی که یک کودک واقعی است.
خانم "کمپبل" اضافه کرد: ما هم اکنون در راه ایجاد "نسل تاماگوچی" هستیم که برای والدینشان واقعی خواهند بود.
بر مبنای تقاضا، کودکان هوش مصنوعی با هزینه ماهانه نسبتاً کمی در دسترس خواهند بود.
چنین توسعه ای در صورت به وقوع پیوستن، متحول کننده خواهد بود و اگر به درستی مدیریت شود، می تواند به ما در حل بعضی از مبرم ترین مسائل امروزی، همچون افزایش جمعیت کمک نماید.
این کارشناس هوش مصنوعی اظهار داشت: کودکان مجازی احتمالاً به لطف یادگیری ماشینی پیشرفته، چهره ها و بدن های واقعی خواهند داشت و می توانند با کمک تجزیه و تحلیل صدا و ردیابی چهره، والدین خویش را تشخیص دهند و به آنها پاسخ دهند.
او اظهار داشت: والدین می توانند در محیط های دیجیتالی مانند پارک، استخر یا اتاق نشیمن با آنها تعامل داشته باشند.
آنها همینطور می توانند انتخاب کنند که بچه ها با چه سرعتی بزرگ شوند.
هم اکنون یک نمونه اثبات مفهوم برای کودکان مجازی وجود دارد.
"BabyX" که آزمایشی توسط شرکت "Soul Machines" در نیوزلند است، هدفش انسانی کردن هوش مصنوعی است تا تعامل با آن برای عموم جذاب تر شود.
"مغز" کودک مجازی از الگوریتم هایی تشکیل شده است که خوب و بد را درک کند.
این به "BabyX" امکان یادگیری نحوه برقراری تعامل مانند یک نوزاد واقعی را می دهد.
منبع:

1401/03/12
23:16:09
5.0 از 5
443
تگهای خبر: آینده , توسعه , شبیه سازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
نهایت علم