نهایت علم elmend
بررسی یك موسسه امنیتی؛

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند

نهایت علم: بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان میدهد حملات باج افزارها به شهرداری ها و مؤسسات مرتبط به آنها مانند شوراهای شهرها در سال 2019 به شدت افزایش یافته است.به گزارش نهایت علم به نقل از آسین ایج، برمبنای همین بررسی در سال ۲۰۱۸ حداقل ۱۷۴ شهرداری یا مؤسسه و نهاد وابسته به شهرداری ها در سراسر جهان هدف حملات باج افزاری قرار گرفته اند.
۱۷۴ شهرداری یا نهاد وابسته به شهرداری كه در نقاط مختلف دنیا مورد حمله باج افزاری قرار گرفته اند در مجموع دارای بیشتر از سه هزار زیرمجموعه بوده اند. میزان این حملات در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۶۰ درصد افزایش نشان میدهد.
مجموع خسارات مالی ناشی از این حملات باج افزاری از مرز ۵۳ میلیون دلار گذشته و هر یك از آنها بطور متوسط بیشتر از ۱۰۳ هزار دلار خسارت به بار آورده است. البته در این محاسبه، هزینه های مربوط به بازگرداندن كامپیوتر های لطمه دیده به حالت عادی و افزایش امنیت آنها محاسبه نشده است.
باج افزارهای مورد استفاده در این حملات از خانواده های مختلفی هستند، اما سه نوع باج افزار بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار گرفته اند كه به ترتیب عبارتند از ریوك، پورگا و استاپ.
ریوك از یك سال قبل در دو بخش دولتی و خصوصی فعال بوده، پورگا كه نخستین بار در سال ۲۰۱۶ مشاهده شد اخیرا برای حمله به شهرداری ها به كار رفته و استاپ كمتر از یك سال عمر دارد و معمولاً خودرا در دیگر نرم افزارها مخفی می كند.


منبع:

1398/10/05
15:25:24
5.0 از 5
4511
تگهای خبر: كامپیوتر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
نهایت علم