نهایت علم elmend

كهكشانی كه بدون علت جوان مرگ شد!

كهكشانی كه بدون علت جوان مرگ شد!

به گزارش نهایت علم یك كهكشان عظیم كه حدود ۱۲ میلیارد سال پیش وجود داشته است، سبب حیرت محققان شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این كهكشان عظیم زمانی وجود داشت كه كیهان تنها ۱.۸ میلیارد ساله بود و به دلیل روند سریع حیات و مرگ در جوانی، حیرت دانشمندان را برانگیخته است.
این كهكشان معروف به "XMM-۲۵۹۹" بوده و تا زمانی كه كیهان تنها یك میلیارد سال قدمت داشت، تعداد بی شماری از ستاره ها را در خود تشكیل داده است.
ستاره شناسان دانشگاه "كالیفرنیا" مدعی شده اند كه هشت میلیون سال پس از آن، این كهكشان به صورت ناگهانی غیرفعال شده است كه دلیل آن هم معلوم نیست.
"بنجامین فارست"(Benjamin Forrest ) اظهار كرد، قبل از اینكه كیهان به سن دو میلیارد سالگی برسد، "XMM-۲۵۹۹" توانسته بود جرمی معادل بیشتر از ۳۰۰ میلیارد خورشید را تشكیل دهد.
این كهكشان عظیم در اوج فعالیت خود باعث تولد بیشتر از هزار جرم خورشیدی در سال شد. در مقایسه با این میزان می توان به كهكشان "راه شیری" اشاره نمود كه هر ساله حدود یك ستاره جدید را تشكیل می دهد.
محققان توانستند در یك رصدخانه در هاوایی، اندازه گیری های دقیقی را انجام دهند و مسافت این كهكشان را با استفاده از قوی ترین تلسكوپ ها محاسبه كنند.
"جیلیان ویلسون"(Gillian Wilson) از دیگر محققان پروژه اظهار كرد، چیزی كه سبب می شود كهكشان "XMM-۲۵۹۹" بسیار جالب، غیر معمول و اعجاب انگیز شود، این است كه دیگر ستاره ای ایجاد نمی كند.
این محققان در حال انجام تحقیق های بیشتر پیرامون این كهكشان اسرارآمیز هستند.1398/11/18
14:55:13
5.0 از 5
4147
تگهای خبر: دانش , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
نهایت علم