نهایت علم elmend

اسپیس ایكس بلیت فروشی برای گردشگری فضایی را شروع كرد

اسپیس ایكس بلیت فروشی برای گردشگری فضایی را شروع كرد

به گزارش نهایت علم شركت ˮاسپیس ایكسˮ می خواهد در سال 2021 یا 2022، اولین گردشگری فضایی خویش را برای علاقمندان آغاز كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، شركت "اسپیس ایكس"(SpaceX)، در حال بلیت فروشی برای گردشگران فضایی است تا علاقمندان بتوانند با همان فضاپیمایی كه فضانوردان ناسا را به "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) می برد، به فضا سفر كنند. اسپیس ایكس با همكاری شركت آمریكایی "اسپیس ادونچرز"(Space Adventures)، بلیت هایی را برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی با كپسول "دراگون"(Dragon) به فروش گذاشته است.
این برنامه، تجربه جدیدی برای اسپیس ادونچرز در حوزه گردشگری فضایی نیست. این شركت بین سال های 2001 تا 2009، هفت نفر را با فضاپیمای روسی "سایوز"(Soyuz) به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد كه ده ها میلیون دلار هزینه به دنبال داشت. اسپیس ادونچرز از آن زمان، فروش بلیت سفر فضایی را برای افراد ثروتمندی مانند "سرگی برین"(Sergey Brin)، از بنیانگذاران گوگل ادامه داده اما هیچ مأموریت دیگری را انجام نداده است.
حالا اسپیس ادونچرز تصمیم دارد تا پروازهای فضایی را باردیگر آغاز كند. دراگون برای بردن فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شد و در ماه مارس هم پروازی را به ایستگاه فضایی بین المللی داشت. اولین مأموریت دارای سرنشین دراگون حالا در حال برنامه ریزی است.


آغاز پرواز دراگون به همراه گردشگران فضایی، برای اواخر سال 2021 یا 2022 برنامه ریزی شده اما این پرواز مقرر است مسیر متفاوتی را پیش بگیرد. در توئیت جدید "اریك اندرسون"(Eric Anderson)، مدیرعامل اسپیس ادونچرز آمده است: دراگون در این مأموریت، تا پنج روز و در ارتفاع دو یا سه برابر بالاتر از ایستگاه فضایی بین المللی، به دور زمین خواهد چرخید.
"استیسی تیرن"(Stacey Tearne)، نماینده اسپیس ادونچرز اظهار داشت: هزینه این مأموریت هنوز فاش نخواهد شد اما احیانا در حد سایر پروازهای فضایی مداری است.
هزینه دیگر پروازهای فضایی اسپیس ادونچرز، بین 20 میلیون دلار برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی تا 150 میلیون دلار برای سفرهای آینده اطراف ماه متغیر است.
منبع:

1398/11/30
15:32:31
5.0 از 5
3729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم