نهایت علم elmend
یك مقام مسئول ؛

نتیجه جلسه كرونایی معاونت علمی و وزارت بهداشت

نتیجه جلسه كرونایی معاونت علمی و وزارت بهداشت

رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری از جلسه معاونت علمی با وزارت بهداشت در زمینه محصولات كرونایی آگاهی داد و اظهار داشت: حالا در زمینه كیت های تشخیص، مازاد تولید هم داریم.مهدی قلعه نوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب صادرات محصولات در رابطه با کرونا که در شرکت های دانش بنیان به تولید می رسد، اظهار نمود: همه محصولاتی که در حوزه کرونا توسط شرکت های دانش بنیان به تولید می رسند قابلیت صادرات دارند ولی قوانین و مقررات در تحقق این امر تاثیر بسزایی دارد.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با اعلان اینکه همین طور زمانیکه که این بیماری در موج های جدید شیوع پیدا می کند، تصمیمات وزارت بهداشت در صادرات این محصولات دانش بنیان کرونایی مهم می باشد، اظهار داشت: وقتی کرونا فراگیر می شود وزارت بهداشت اجازه صادرات را نمی دهد و از سویی وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان صادرات را نخواهد داد. این منع صادرات بجاست چون ممکنست کشور با کمبود مواجه شود.
وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان تمام نیازهای مرتبط در داخل را تامین می کنند و اگر مازادی باشد می توانند صادر کنند؛ حالا در زمینه کیت های تشخیص، مازاد تولید هم داریم که وزارت بهداشت قول داده اجازه صادرات به شرکت های تولید کننده کیت را بدهد.
قلعه نوی اشاره کرد: طبق قراردادهایی که وزارت بهداشت با شرکت های دانش بنیان برای تامین نیاز منعقد کرده، باید تماماً این محصولات تولیدی تحویل داده شود برای اینکه تامین نیاز ماهانه وزارت بهداشت با این قرارداد برعهده شرکت های تولید کننده است. به محض ارائه کامل، قرارداد جدید منعقد می شود.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به جلسات اخیر وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری اظهار داشت: طبق این جلسه، وزیر بهداشت قول صادرات ونتیلاتور و کیت های تشخیص را به صورت محدود داده اند. این اجازه صادرات برای زمانی است که شرکت ها تولیداتشان رو به افزایش باشد.
وی با اشاره به نگرانی وزارت بهداشت در تامین نیازهای مردم کشور در این بحران و در موج سوم کرونا اظهار داشت: بالاخره این نگرانی وزارت بهداشت به جا است و این وزارتخانه در تعامل با شرکت های دانش بنیان توانسته به خوبی عمل کند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: در این میان لازم است که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری هایی داشته باشد.

1399/07/26
15:08:12
5.0 از 5
1026
تگهای خبر: بین المللی , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
نهایت علم