نهایت علم elmend

اگر از تزریق واكسن كرونا می ترسید، این بازی را انجام دهید!

اگر از تزریق واكسن كرونا می ترسید، این بازی را انجام دهید!

به گزارش نهایت علم جمعه این هفته ۸ ژانویه عملیات واکسیناسیون ضد ویروس کرونا در هلند آغاز خواهد شد. افرادی که ترس از سوزن دارند برایشان دشوار است با این ترس مقابله کرده و واکسیناسیون شوند. به تازگی محققان دانشگاه ˮتیلبرگˮ هلند یک برنامه پشتیبانی توسعه داده اند که این برنامه می تواند به افراد در کنترل اضطراب شان کمک نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از اینوویشن اوریجینز، افراد مبتلا به ترس از سوزن از وحشت زدگی یا حملات پانیک و گریه ناگهانی رنج می برند که این امر تزریق را بسیار دشوار می کند. بعضی از افراد از تپش قلب و غش هم رنج می برند. اینها واکنش های دستگاه عصبی خودگردان است که کنترل آن علایم را دشوار می کند. دستگاه عصبی خودگردان(Autonomic nervous system) در برگیرنده آن دسته از نورون های حرکتی است که فعالیت ماهیچه های صاف، تراوش غده ها، تپش قلب و روی هم رفته کنش اندام های درونی را ساماندهی می کنند. این سامانه به صورت کلی غیرارادی بوده و بر اندام درونی بدن تاثیر می گذارد.
"الیزابت هویس این تی ولد"(Elisabeth Huis in ‘t Veld) استادیار هوش مصنوعی، استارت آپ"AINAR" را به صورت خاص برای توسعه این برنامه و کمک به این افراد تأسیس کرد. وی تغییرات صورت اهداکنندگان خون در بانک خون "Sanquin" را هنگامی که افراد بعد از اهدای خون حالشان بد می شد با استفاده از آشکارساز فروسرخ یا دوربین تصویربرداری حرارتی مورد بررسی قرار داد و سپس این تصاویر را در الگوریتم این برنامه قرار داد.
این برنامه بازی از دوربین سلفی گوشی هوشمند برای تجزیه و تحلیل حالات صورت استفاده می نماید. این تصاویر در یک پازل به صورت رنگ های مختلف نمایش داده می شوند. هنگامی که کاربر علایم اضطراب، استرس یا غش در خود دارد این پازل به رنگ قرمز و هنگامی که احساس آرامش می کند پازل به رنگ آبی در می آید. کاربر این کار را انجام می دهد تا تلاش کند پیش از اینکه چیزی تزریق کند احساسات خویش را کنترل کند و آرام شود.
برنامه "AINAR "هم حالا در دسترس می باشد و می توان دستورالعمل های دانلود آنرا در سایت اینترنتی "AINAR "پیدا کرد. این برنامه با کمک بازخورد کاربران بیشتر توسعه خواهد یافت. هویس این تی ولد امیدوار است این برنامه تا پیش از تابستان در دسترس همه قرار گیرد.
منبع:

1399/10/15
23:52:46
0.0 از 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
نهایت علم